W prowadzonym przez nas Przedsiębiorstwie Produkcyjno-Handlowym ABA staramy się możliwie jak najbardziej dostosować swoją ofertę do wymagań licznych Klientów. Z tego powodu świadczymy różnego rodzaju usługi, wykonując m.in. obróbkę skrawaniem z zastosowaniem najpopularniejszych i wysoce efektywnych metod, ale też produkujemy formy do tworzyw sztucznych, które wykorzystuje sięw celu uformowania wyrobu odzwierciedlającego kształt gniazd formujących. Jeśli więc szukają Państwo firmy będącej w stanie sprawnie realizować zamówienia zarówno od indywidualnych Klientów, jak i innych przedsiębiorstw, polecamy skorzystanie z usług ABA.
Cechą charakterystyczną produkowanych przez nas form do tworzyw sztucznych jest przede wszystkim fakt, iż dzięki nim możliwe jest uzyskanie wyrobów oczekiwanych przez Klientów. Najczęściej na skorzystanie z form do tworzyw sztucznych decydują się firmy farmaceutyczne potrzebujące opakowań, w których mogłyby dystrybuować wytwarzane przez siebie lekarstwa. Warto przy tym wspomnieć, że formy do tworzyw sztucznych, które oferujemy, występują w dwóch rodzajach . Jako firma ABA proponujemy je bowiem zarówno w wersji zimno-, jak i gorącokanałowej, co stanowi dodatkową zachętę do skorzystania z naszych usług. W tym miejscu warto więc przypomnieć, czym różnią się wspomniane formy, aby wiedzieć, na wykorzystanie której z nich lepiej zdecydować się w danej sytuacji.
Wymienione przez nas powyżej jako pierwsze formy zimnokanałowe do tworzyw sztucznych są uznawane za narzędzia tańsze i mniej skomplikowane od gorącokanałowych. Na ich korzyść przemawia również większa objętość materiału do wypełniania form. Podczas prac z ich wykorzystaniem dochodzi do powstania efektów ubocznych w postaci odpadów określanych jako wlewki. Mogą one zostać jednak pobrane, a następnie zmielone i dodane do zasobnika, w który została wyposażona dana maszyna wtryskująca. Jeśli zaś chodzi o formy gorącokanałowe, praca z nimi przebiega szybciej, ponieważ w ich przypadku nie powstają wspomniane wlewki. W związku z tym zużywana jest także mniejsza ilość energii elektrycznej, a w sam proces wypełniania gniazd formujących i formowania danego wyrobu jest bardziej ekonomiczny. Ponadto użycie gorącego kanału skutkuje powstawaniem niemal niezauważalnych śladów po wlewie, co ma spore znaczenie ze względów estetycznych.
Formy wtryskowe to narzędzia służące do wytwarzania elementów z tworzywa sztucznego. Ich zadanie to nadanie tworzywom sztucznym pożądanego kształtu i wymiaru. Ta gałąź przemysłu bezustannie się rozwija. Formy wtryskowe są coraz bardziej skomplikowane, pozwalają wykonać elementy o złożonych kształtach. W naszej firmie pragniemy dostarczać klientom narzędzia najwyższej jakości, gwarantujące długą, bezawaryjną pracę, dlatego nieustannie inwestujemy w rozwój technologii pozwalającej na produkcję form wtryskowych o wysokim stopniu dokładności. Jesteśmy w stanie wytworzyć narzędzia do wszelkich branż, w zależności od wymagań odbiorcy. W firmie PPH ABA wszystkie formy wtryskowe zostały wytworzone przez naszą narzędziownię. Produkujemy różnego rodzaju elementy dla medycyny jak nakrętki, pipety, kieliszki, łyżeczki, ograniczniki wypływu, zaślepki, kapsle. Nasze narzędzia cechują się wysokim stopniem skomplikowania i dokładnością. Pozwalają na precyzyjne wtryskiwanie złożonych elementów z tworzyw sztucznych. Szerokie zaplecze technologiczne, nowoczesny park maszynowy, doświadczenie pracowników to nasze atuty, pozwalające nam zaoferować formy wtryskowe najwyższej jakości.
Formy wtryskowe do tworzyw sztucznych można podzielić na wiele rodzajów. Jednym z podstawowych jest rozróżnienie z uwagi na sposób doprowadzania tworzywa do gniazd formujących. W formach wtryskowych zimno-kanałowych uplastyczniony materiał jest dostarczany do elementów odpowiedzialnych za nadanie kształtu za pomocą kanałów wlewowych. Forma taka ma jednostkowy niższy koszt wytworzenia, ponieważ nie wymaga użycia kosztownej instalacji elektrycznej. Również na etapie wtryskiwania zużycie energii jest mniejsze. Narzędzia takie są też bardziej odporne na słabsze warunki pracy, zanieczyszczenia tworzywa itp. Jednak w trakcie pracy na formach tego rodzaju powstaje odpad - układ wlewowy, nazywany wlewkiem. Generuje to dodatkowe koszty. Odpad ten należy odebrać, co za tym idzie trzeba go magazynować. Zwiększa objętość tworzywa, jaka musi zostać dozowana do formy wtryskowej. Następnie wlewek musi zostać zmielony, zmieszany z tworzywem oryginalnym, ponownie dozowany. To wszystko zabiera czas, zajmuje pracowników, miejsce, energię elektryczną. Formy zimno-kanałowe stosuje się najczęściej do mniejszych serii produkcyjnych, do detali o mniej skomplikowanych kształtach. W formach gorąco-kanałowych wtrysk tworzywa sztucznego odbywa się poprzez system podgrzewanych elektrycznie kanałów i dysz. Narzędzia takie nie generują odpadu w postaci wlewka, materiał dostarczany jest bezpośrednio do gniazd formujących. Bardzo istotną zaletą jest także to, że tworzywo wypełnia wszystkie gniazda jednocześnie. Pozwala to na stabilny i powtarzalny proces, gwarantuje powtarzalność wyprasek. Formy wtryskowe z układem gorących kanałów pracują także wydajniej, z krótszym czasem cyklu – gdyż nie ma konieczności schładzania i usuwania wlewka. Te narzędzia wymagają wysokiej kultury pracy, są wrażliwe na zanieczyszczenia, zmiana koloru jest bardziej czasochłonna, zużywają więcej energii elektrycznej. Świetnie sprawdzają się w produkcji masowej, w wytwarzaniu elementów o złożonym kształcie.
Copyright 2024 P.P.H. ABA Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: Mass Internet